Paskolos be užstato – visi pasiūlymai

Paskolos be užstato – kuo jos yra ypatingos

Pradėkime nuo to, kad šiais laikais niekam nėra lengva. Valstybės pečius slegiančios skolos, dideli mokesčiai, didelės kasdieniniam vartojimui skirtų prekių kainos, mažas minimalios algos dydis – visa tai sukuria itin nepalankią situaciją finansiškai tvirtai stovėti ant kojų. Stabilumas kiekvieno gyvenime yra vienas iš laimės rodiklių, kuriuo, deja, tik nedaugelis gali pasigirti. Tačiau gyventi reikia, taigi kiekvienas sukasi kaip išmano. Paskola – tai galimybė, kurios yra griebiamasi dažniausiai. Būtų labai lengva ir gera gyventi jeigu nereikėtų jos imtis, tačiau gyvenimas gali greitai pakoreguoti planus.

Turiu pajamas, tačiau neturiu turto.

Tai labai dažnai pasitaikanti situacija, kai fizinis asmuo savo vardu neturi jokio turto, tačiau yra dirbantis žmogus, kuris gauna nuolatines pajamas. Dažnai girdimas klausimas – ar paskola be užstato man yra pasiekiama? yra įprastas, dažniausiai į jį atsakoma teigiamai. Žinoma, bankas įvertins situaciją, patikrins jūsų istoriją, ar esate mokus klientas, ar kada nors turėjote problemų su bankais, ar nesate įsiskolinę, kokios jūsų mėnesinės pajamos. Visi šie faktoriai nulems, ar jūs galite tikėtis paskolos be užstato, ar ne.

Diskusijoms atvira tema: paskolos be užstato

Yra girdima daugybė atsiliepimų šia tema. Vieni pasisako prieš, kadangi tai prailgina mokėjimo terminą ne vienerius ir ne dvejus metus, p per tą laiką palūkanos priaugina dar didesnę sumą, kurią skolininkas nori nenori turės sumokėti bankui. Paskolos be užstato šalininkai teigia, kad tokia paskola yra ne tik saugesnė, bet ir patikimesnė jam pačiam, o ne bankui. Bankas šiuo atžvilgiu rizikuoja, kadangi užstatas jam yra garantuotai grąžinti pinigai. Tačiau tai nebus pigesnis variantas nei užstačius kokį nors turtą.

Iš ko skolintis: draugų ar banko?

Tai klausimas, kuris pasitaiko kai kalba eina apie kelis tūkstančius litų. Tačiau ką daryti kai suma viršija kelias dešimtis tūkstančių litų? Retas turi draugą, kuris turi visiškai nereikalingą penkiaženklę pinigų sumą, kurią gali paskolinti neribotam laikui. O ką jau kalbėti apie nepatogumą prieš draugą ne tik tuo metu, kai yra paskolinami pinigai, bet ir tolimesnėje draugystėje vykstančiais pokalbiais, kurių metu skolintojas tarsi visiškai netyčia užsimena apie tą skolą ir norą atgauti šiek tiek savo pinigų. Todėl geriau rinktis banką, su kuriuo jus sietų tik finansiniai reikalai ir daugiau niekas kitas.

Kaip teisingai apsispręsti?

Visų pirma neskubėkite priimti sprendimo, kadangi pasiėmę paskolą be užstato su banku turėsite reikalų ne vienerius ir ne dvejus metus. Tai ilgalaikis įsipareigojimas, kurio nevalia nevykdyti. Nesilaikius nustatytos grąžinimo tvarkos įgysite „nemokaus“ kliento vardą, o tai gali stipriai „kišti“ koją tolimesniame finansiniame gyvenime. Kadangi nežinome kas mūsų laukia rytoj, turime stengtis kurti sau palankų rytojų.

Ar paskolos be užstato turi minusų?

kreditai be uzstatoLazda turi du galus, taigi atsakymas – taip, turi. Tokios paskolos yra brangesnės nei paskolos su užstatu, taigi šioje vietoje jūs pralošiate pinigine prasme. Taip pat atsižvelgus į jūsų mėnesines pajamas ir skolinamos sumos dydį bus nustatytas ilgesnis mokėjimo terminas, kuris savo ruožtu jus įklampins į skolų liūną daug ilgesnį laiko tarpą nei imant paskolą su užstatu.

Atvejai, kuomet paskola be užstato yra viena iš išsigelbėjimo galimybių

Nėra nieko baisiau, kai sukauptos lėšos juodai dienai nepadengia patiriamų nuostolių. O tokių netikėtumų gyvenime pasitaiko tikrai ne vienas atvejis. Vienas neišvengiamiausių – sveikata. Skaudi avarija ar įgimta bėda, patirtas sužalojimas ar sunkios komplikacijos – kartais šie dalykai atima iš mūsų ne tik daug laiko, tačiau ir sveikatą, kurios už pinigus nenusipirksi. Visgi kartais didelės pastangos ir ilgas gydymas gali pastatyti žmogų ant kojų, tačiau tai kainuoja nepigiai. Sveikatos sąskaita neverta taupyti, nes jei jos nebus – tai kam tada apskritai tie pinigėliai?

Ryšys tarp žmogaus ir banko

Turi būti tarpusavio supratimas. Imdamas paskolą iš banko žmogus turi puikiai suprasti, kad bankas jam daro paslaugą, ir sąžiningai vykdyti savo susitarimą. Bankas taip pat atsižvelgia į kliento finansinę padėtį, pats nesugalvoja ir nenustato bet kokios mokėjimo sumos, o išanalizuoja kliento mėnesines pajamas, įvertina jo finansinį stabilumą, apskaičiuoja sumą, kurią kiekvieną mėnesį būtų galima sumokėti bankui. Lengvam ir naudingam bendradarbiavimui reikalingas supratingumas ir sąžiningumas, tokiu atveju abi šalys bus patenkintos sandėriu.

Paskola – ne bėda?

Kiekvieną mėnesį žmonės susimoka nustatytą mokestį už internetą, sumas už vandenį, dujas, elektrą ir šildymą. Tai kiekvieną mėnesį gaunami mokesčiai, kuriuos privalu susimokėti. Paskola tampa tik dar viena papildoma suma tame mokesčių sąraše, kuri, šiek tiek pakoreguodama galutinę sumą, leis iškart pasinaudoti būtina, norima, ar privaloma paslauga, ar pirkiniu. Nereikia smerkti žmonių, pasiėmusių paskolas, ir sakyti – man to tikrai neprireiks, nes niekada nežinai kas gali nutikti rytoj.